Erkeklerde gücü artırmak için gıda ürünleri

potens için sebze ve otlar

Erkeklerde gücü artıran faydalı yiyeceklerin listesi şunları içerir:

Koyu yeşil sebzeler: marul, maydanoz, kişniş, yeşil hardal, brokoli vb. Koyu yeşiller, doğal yaşlanma karşıtı E vitamininin (alfa-tokoferol, gama-tokoferol ve delta-tokoferol) tam spektrumunu içerir.

Taze fındık ve tohumlar: ceviz, badem, kabak çekirdeği, kaju fıstığı, susam. E vitamini, magnezyum, çinko, esansiyel yağ asitleri ve vitaminler içerirler. Örneğin ceviz, sinirlerin ve hücre zarlarının sağlığı için gerekli olan yüksek oranda omega-3 yağ asitleri içerir. İdeal olarak, cevizlerin içi fildişi renginde olmalı, dış hatları iyi tanımlanmış ve dış kabuğu açık kahverengi bir parlaklığa sahip olmalıdır. Badem, kanseri önlemek için kullanılan B-17 vitamininin çıkarıldığı az miktarda amigdalin içerir. Badem ayrıca iktidarsızlıkla mücadelede erkek gücünü destekleyen arginin, E vitamini ve diğer besinleri içerir.

Düşük glisemik indeksli meyveler: elma, kivi, yaban mersini, böğürtlen, çilek, ahududu, limon, greyfurt.

Yağlı balık. Cinsel istek ve libidoyu korumak için son derece önemli olan mineraller (çinko, magnezyum, selenyum) bakımından zengindir.

Tavuk yumurtaları. Sinirlerin normal çalışmasına katkıda bulunan, hücre zarlarının bütünlüğünü ve seks hormonlarının üretimini koruyan kolin ve inositol içerirler.

Ünlü beslenme uzmanları Jack LaLanne ve Vic Tunney, bugün sağlıksız olarak kabul edilen birçok et, yumurta, krema ve diğer yiyecekleri yediler! Birçok yiyecek çiğ yendi!

Erkeklerde gücü artırmak için gıdaların sayısına tereyağı ve süt ürünleri dahil edilmelidir. Butirik asit (bütirat) tereyağında bulunur. Sadece tüm vücut hücreleri için çok arzu edilen bir besin değil, aynı zamanda kansere karşı doğal bir koruyucudur.

Erkek gücünü artırmak için beslenme, egzersiz yapmadan etkisizdir

güç için vitamin meyveleri

Evet, diyet, cinsel dürtü ve testosteron seviyelerinin korunmasında çok önemli bir rol oynar, ancak fiziksel olarak aktif olmanız da gerekir. Erkek gücü için sadece beslenme yeterli değildir, egzersiz yapmanız gerekir. 30-45 dakikalık antrenman, testosteron seviyelerini doğal olarak artıracaktır. Ara vermeden 60 dakikadan fazla yapmamaya değer, aksi takdirde vücut kortizol hormonunu üretmeye başlar, bu da sadece yetersiz değil, aynı zamanda testosteron üretimini de baskılar.

Araştırmalar, obezitenin erkeklerde sertleşme bozukluğuna ve düşük testosteron seviyelerine yol açtığını gösteriyor. Böylece kilo kaybı, testosteron seviyelerini artırmaya ve cinsel performansı iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak, kalbiniz için iyi olan her şey penisiniz için de iyidir.

Erkek vücudunun hormon üretmek için yağlara ihtiyacı vardır. Kolesterol vücutta testosteron ve östrojeni aldığınız karaciğer yoluyla metabolize edilir, bu nedenle diyetinizden iyi yağlar almak önemlidir. Erkek gücü için tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar diyete dahil edilmelidir.

Bununla birlikte, çok fazla yağ arterlerinizi tıkayabilir ve penisinize giden kan akışını kısıtlayabilir. Bu sadece tam teşekküllü bir aşk eylemine müdahale etmeyecek, aynı zamanda genel olarak cinsel performansı da etkileyecektir.

Kural olarak, iyi bir diyet yağlı balıkları ve bütün yiyecekleri içerir. Sağlıklı kalmak ve vücudunuzdaki iyi kan dolaşımını teşvik etmek için işlenmiş gıdalardan kaçınmalısınız.

Hayvansal ürünler, yüksek amino asit, mineral ve vitamin içeriği nedeniyle erektil disfonksiyon için en faydalı ürünler arasındadır. Ancak, birçok insan stereotipler nedeniyle bu yiyecekleri yemekten korkuyor.

Kolesterol ve diğer sağlıklı yağlar, testosteronun yapıldığı ana hammaddelerdir!

Gücü artırmak için doğru beslenmeyle ilgilenen birçok insan, kan seviyeleri yüksek olsa bile kolesterol alımını düşürmekten fayda görmeyecektir. Ve hepsi, çoğumuzun kolesterolü kendi kendini düzenleyen çok etkili bir mekanizmaya sahip olmamızdan dolayıdır. Vücut, kolesterol seviyelerini düzenlemek için kendi denge sistemini oluşturur.

Erkekler neden diyetlerinde et bulundurmalı?

güç için et

Genel olarak gücü ve genel sağlığı iyileştirmek için bir erkek diyeti, diyetinize et ürünlerini dahil etmelidir, çünkü hayvan eti, cinsel sağlığı destekleyen birçok besin içerir.

Bu maddeler şunları içerir:

Omega-3: Sığır etinde bulunur. Omega-3 yağ asitleri, etkili bir kardiyovasküler hastalık önleme ve anti-inflamatuar ajandır.

CLA (konjuge linoleik asit): kanser ve damar sertliği ile savaşır, vücut yağını azaltır, diyabet gelişimini engeller. Doğal koşullarda (meralarda) yetiştirilen hayvanların etleri, ticari amaçla yetiştirilen hayvanların etlerine göre %30-40 daha fazla CLA içerir.

D3 Vitamini: Mera ile beslenen sığırlar günlük bir doz güneş ışığı alırlar ve böylece etlerinde D3 vitamini birikir.

E Vitamini: İlk "seks vitaminlerinden" biri olan cinsel sağlıkta önemli bir rol oynar. Hayvanlara verilen otlarda birikir ve et yediğinizde bulaşır. E vitamini, erkek gücü için çoğu hazırlığın unsurlarından biridir.

Dengeli bir erkek diyeti, egzersiz ve genel olarak sağlıklı bir yaşam tarzı, prostat bezinin sağlığının dayandığı sağlam temeldir.